1712 osób zgłosiło się i opłaciło swój udział w biegach: 1400 wystartuje w półmaratonie i 312 w Dzikiej Piątce. Razem z dziećmi, których jest 250, w najbliższą sobotę, 9 listopada w corocznym święcie biegowym, czyli w 9. RST Półmaratonie Świdnickim udział weźmie prawie 2000 biegaczy.
Okresowo ograniczony zostanie ruch kołowy zarówno w ścisłym centrum miasta, jak i w dalszym przebiegu trasy. Prosimy wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość i dostosowanie się do zmian. Jednocześnie zachęcamy do kibicowania biegaczom na trasie i wspólnego spędzenia czasu w sportowej atmosferze.
Start zaplanowano na świdnickim Rynku o godz. 12.00 Nie będzie możliwe poruszanie się pojazdami po trasie i w jej bezpośrednim sąsiedztwie w następujących miejscach i godzinach:
godz. 11:30 – 12:45 – Rynek, ul. Kotlarska, ul. Zamkowa, ul. Żeromskiego w przebiegu od skrzyżowania z ul. Kotlarską do placu Grunwaldzkiego, plac Grunwaldzki w przebiegu w kierunku ul. Dworcowej, ul. Dworcowa, ul. Wałbrzyska w przebiegu od ul. Dworcowej do przejazdu kolejowego przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej,
godz. 11:30 - 13:00 – ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej w przebiegu do ul. Śląskiej,
godz. 11:30 – 15:00 – ul. Śląska (od ronda Żołnierzy Wyklętych do wiaduktu kolejowego z ul. Słowiańską)
godz. 11.30 – 13.00 – ul. Przyjaźni, ul. Kraszowicka (od mostu z ul. Przyjaźni do ul. Bystrzyckiej)
godz. 11:30 - 14:45 – Opoczka-Makowice-Bojanice-Bystrzyca Górna-Burkatów- Bystrzyca Dolna
Na trasie półmaratonu ruchem kierować będzie policja i służby porządkowe organizatora. Powyższe zakresy czasowe zostały podane ramowo.
W godzinach od 11.00 do godz. 15.00 przewidywane są utrudnienia w komunikacji miejskiej
Więcej: um.swidnica.pl
Uprzejmie informujemy, że dnia 18 września 2024r. od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędą się badania mammograficzne dla mieszkanek naszej gminy przy budynku Urzędu Gminy Grzmiąca, ul. 1 Maja 7, 78-450 Grzmiąca.
czytaj więcejMuchomor czerwony, znany również jako Amanita muscaria, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych grzybów w przyrodzie, wyróżniającym się intensywnym czerwonym kapeluszem i białymi kropkami. Chociaż jego wygląd przyciąga uwagę, to jednak jego właściwości są bardziej złożone i budzą pewne kontrowersje. Susz z tego grzyba, uzyskiwany przez wysuszenie świeżych okazów, ma swoje unikalne zastosowania, które mogą wspomóc ludzki organizm pod warunkiem zachowania ostrożności.
czytaj więcejAmanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi – czerwonego kapelusza z białymi kropkami. Choć grzyb ten jest często postrzegany jako trujący i niebezpieczny, stosowany zewnętrznie ma szereg prozdrowotnych właściwości, które od wieków były wykorzystywane w medycynie ludowej. Obecnie ekstrakty z Amanita muscaria są coraz częściej stosowane w kosmetologii i naturalnych terapiach, zwłaszcza na potrzeby pielęgnacji skóry i łagodzenia dolegliwości bólowych.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcej19 sierpnia w Głuszycy odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania defibrylatora AED dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Sprzęt, który ma służyć ratowaniu ludzkiego życia, został zdobyty dzięki zaangażowaniu strażaków i lokalnej społeczności w ramach programu "Ekozwroty na straży serca". Inicjatywa, której celem było zbieranie surowców wtórnych, zakończyła się sukcesem – zebrano blisko 10 ton materiałów, za co przyznano strażakom główną nagrodę, jaką jest defibrylator AED z kapsułą.
czytaj więcej