Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Wałbrzyska Policja na sportowo
2024-06-21 12:39

Policjanci z Wałbrzycha i regionu wałbrzyskiego znani są nie tylko ze skutecznej działalności zawodowej. Oprócz tego, że codziennie pracują nad tym aby żyło nam się bezpiecznej, poświęcają się rożnym pasjom. Wielu z nich to znamienici sportowcy, którzy dbają zarówno o ciało, jak i umysł. Oto kilka przykładów z ostatnich miesięcy aktywności sportowej naszych lokalnych stróżów prawa.

Karate to chluba

Wałbrzyski policjant, reprezentujący na co dzień klub Only Fighting Głuszyca – Karate Kyokushin MMA K-1, zwyciężył w konkurencji Kumite Masters +35 -85 kg podczas 2 Mistrzostw Europy IKO Nakamura. Asp. szt. Mariusz Leś w pojedynku o złoto pokonał innego Polaka – Jacka Kowalczyka. W zawodach, które odbyły się w miniony weekend w Białymstoku, udział wzięło łącznie 526 zawodników i zawodniczek z 91 klubów karate z 11 krajów. W turnieju, poza zawodnikami z Polski, wystartowali sportowcy między innymi z Włoch, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, Izraela, Węgier, Niemiec, czy też Łotwy. Uczestnicy rywalizowali na matach w konkurencjach Kata i Kumite. Głuszycki klub reprezentowało czworo zawodników, w tym startujący w kategorii Masters wałbrzyski policjant asp. szt. Mariusz Leś. Nasz funkcjonariusz, który na co dzień jest także trenerem młodszych zawodników, dotarł do finału swojej kategorii, w którym pokonał Jacka Kowalczyka. Ostatecznie asp. szt. Mariusz Leś stanął na najwyższym stopniu podium. Jednak to nie wszystko, Mariusz Leś – reprezentujący na co dzień Klub Karate Kyokushinkai z Głuszycy zajął pierwsze miejsce w konkurencji Kumite Knockdown w swojej kategorii wiekowej i wagowej podczas Otwartych Mistrzostw Polski Oyama i Kyokishin Karate. W zawodach, które odbyły się w minioną sobotę w Radomiu, udział wzięło ponad 500 zawodników i zawodniczek 63 klubów Oyama i Kyokushin Karate. Organizatorem zawodów był Radomski Klub Sportowy OYAMA kierowany przez Shihan Tomasza Klimaszewskiego. Imprezę patronatem objęli Prezydent Miasta Radomia – Radosław Witkowski oraz Prezes OYAMA Polskiej Federacji Karate – Jan Dyduch.

Z maratonem za pan brat

W maju po raz dziewiętnasty policjanci wspólnie z najlepszymi zawodnikami i zawodniczkami z całej Polski i świata uczestniczyli w maratonie w Dębnie. W trakcie 50 edycji międzynarodowych zmagań na starcie stanęło ponad 2500 zawodników, w tym ponad 70 policjantek i policjantów z całego kraju. Wśród mundurowych udział wzięło dwóch wałbrzyskich funkcjonariuszy – podinsp. Krzysztof Lewandowski – Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu, który w kategorii indywidualnej policjantów zajął 21 miejsce i mł. asp. Rafał Jankowski – dyżurny Komisariatu Policji II w Wałbrzychu, który ukończył maraton na 28 miejscu w tej samej kategorii.

Chodzą po górach

W lutym ponad 28 kilometrów pokonały dwie wałbrzyskie policjantki, podczas zorganizowanego na terenie gminy Mieroszów górskiego rajdu pieszego. V Zimowa Wyrypa Gór Suchych miała swój start w sobotni poranek ze Stadionu Miejskiego w Mieroszowie, a stanęło na nim łącznie ponad 650 piechurek i piechurów. Suma przewyższeń wyniosła +/- 1300 metrów. To kolejna już impreza, w której udział wzięły sierż. szt. Agnieszka Zgiet oraz st. sierż. Anna Zgiet. Tym razem w grupie ponad 650 uczestników siostry policjantki, z których starsza z nich pracuje w drugim komisariacie jako dochodzeniowiec, a młodsza jest dzielnicową pierwszego komisariatu, przeszły ponad 28 kilometrów. Warunki pogodowe na trasie nie były aż tak ciężkie. Momentami droga była jedynie oblodzona. Nie zalegał na niej jednak śnieg, więc można było pewnym krokiem marszowym kierować się w stronę mety. Do przejścia było jednak sporo podejść na szczyty.

Grają w piłkę

Pod koniec maja wałbrzyski policjant – mł. asp. Błażej Gromniak – reprezentował drużynę Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu podczas III Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Komendanta Głównego Policji insp. Marka Boronia. Zespół z Dolnego Śląska w zawodach doszedł do 1/6 finału. W rozgrywkach grupowych wygrał dwa mecze, a jeden przegrał. Wałbrzyski funkcjonariusz zdobył we wszystkich rozegranych spotkaniach sześć bramek.