Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 27 listopada 2023 r., w bielawskim Parku Miejskim, w sąsiedztwie placu zabaw i siłowni plenerowej, rozpoczęto budowę sezonowego lodowiska plenerowego. Już niebawem będzie można szaleć na łyżwach! Zima przybyła w tym roku wyjątkowo wcześnie, wygląda na to, że warunki będą sprzyjające.
Lodowisko będzie wzbogacać ofertę rekreacyjną parku w okresie 1.XII.2023 r. - 29.II.2024 r. Lodowa tafla o powierzchni 300 m2 (15 m x 20 m) obudowana zostanie dwustronnymi bandami, na których pojawią się logotypy Bielawy oraz potencjalnych reklamodawców. Jednorazowo z obiektu będzie mogło korzystać max. 50 osób.
W ramach przedsięwzięcia przewidziano również umiejscowienie pawilonów - kasowego i szatniowego. Ponadto, do dyspozycji miłośników mroźnego szaleństwa, oddana zostanie wypożyczalnia sprzętu, wyposażona m.in. w 100 par łyżew o różnych rozmiarach, kaski oraz atestowane chodziki do nauki jazdy.
Obiekt będzie posiadał własne oświetlenie i nagłośnienie. Aby stworzyć świąteczną atmosferę zaplanowano również montaż okolicznościowych iluminacji. Uzupełnieniem oferty lodowiska będzie, możliwość skorzystania z usług gastronomicznych położonego opodal EKO Cafe, w szczególności z gorących posiłków i napojów.
Planowane przedsięwzięcie ma przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności turystycznej nie tylko Parku Miejskiego, ale i całego miasta. Zakłada się bowiem, że z lodowiska korzystać będą nie tylko bielawianie, ale także mieszkańcy okolicznych gmin i powiatów. Działanie to jest zgodne z wizją Bielawy jako innowacyjnego miasta przedsiębiorczości, turystyki, ekologii i kultury, w którym warto mieszkać, zapisaną w Strategii Rozwoju Gminy na lata 2022 - 2030.
um.bielawa.pl
Uprzejmie informujemy, że dnia 18 września 2024r. od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędą się badania mammograficzne dla mieszkanek naszej gminy przy budynku Urzędu Gminy Grzmiąca, ul. 1 Maja 7, 78-450 Grzmiąca.
czytaj więcejMuchomor czerwony, znany również jako Amanita muscaria, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych grzybów w przyrodzie, wyróżniającym się intensywnym czerwonym kapeluszem i białymi kropkami. Chociaż jego wygląd przyciąga uwagę, to jednak jego właściwości są bardziej złożone i budzą pewne kontrowersje. Susz z tego grzyba, uzyskiwany przez wysuszenie świeżych okazów, ma swoje unikalne zastosowania, które mogą wspomóc ludzki organizm pod warunkiem zachowania ostrożności.
czytaj więcejAmanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi – czerwonego kapelusza z białymi kropkami. Choć grzyb ten jest często postrzegany jako trujący i niebezpieczny, stosowany zewnętrznie ma szereg prozdrowotnych właściwości, które od wieków były wykorzystywane w medycynie ludowej. Obecnie ekstrakty z Amanita muscaria są coraz częściej stosowane w kosmetologii i naturalnych terapiach, zwłaszcza na potrzeby pielęgnacji skóry i łagodzenia dolegliwości bólowych.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcej19 sierpnia w Głuszycy odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania defibrylatora AED dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Sprzęt, który ma służyć ratowaniu ludzkiego życia, został zdobyty dzięki zaangażowaniu strażaków i lokalnej społeczności w ramach programu "Ekozwroty na straży serca". Inicjatywa, której celem było zbieranie surowców wtórnych, zakończyła się sukcesem – zebrano blisko 10 ton materiałów, za co przyznano strażakom główną nagrodę, jaką jest defibrylator AED z kapsułą.
czytaj więcej