„Ogródek aktywnego relaksu” to ostatni z czterech zrealizowanych w tym roku projektów sfinansowanych przez Fundusz Toyoty. Ogródek został oddany do użytku w miniony poniedziałek.
Zespół Szkół nr 1 im. Ignacego Paderewskiego w Wałbrzychu przy wsparciu fabryki Toyoty w Wałbrzychu, innych partnerów projektu oraz wolontariuszy zrealizował przy swojej placówce edukacyjnej przy ulicy Paderewskiego 17 w Wałbrzychu projekt „Ogródek aktywnego relaksu”.
Projekt polegał na zagospodarowaniu terenu w kształcie czworoboku, przylegającego bezpośrednio do budynku, usytuowanego obok boiska szkolnego. W ramach całej inwestycji została usunięta murawa, teren został wyrównany i pokryty tłuczniem a ciągi pieszych zostały utwardzone. Ogródek został wyposażony w szereg urządzeń do streetworkout’u, stół do gry ping ponga, boisko do petanque oraz siedziska i leżaki. Ogródek ma pełnić funkcje rekreacyjno-sportowe dla uczniów szkoły, ich rodzin i lokalnej społeczności. W „Ogródku aktywnego relaksu” mogą odbywać się zajęcia wychowania fizycznego oraz wszelkie plenerowe zajęcia integracyjne.
„Najcenniejsze przy realizacji takich projektów jest to, że angażujemy uczniów i nauczycieli, którzy wspólnie pracują nad jednym projektem, aby później wspólnie z całą społecznością szkolną i lokalną móc korzystać z tego miejsca.” – podkreśla pani Beata Urbaniak, Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr1 w Wałbrzychu.
Zgodnie z założeniami Funduszu Toyoty obiekty są ogólnodostępne dla wszystkich chętnych osób i instytucji, które chciałyby z nich skorzystać. Kolejna edycja konkursu grantowego Funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat” dla organizacji non-profit z regionu wałbrzyskiego zostanie ogłoszona jesienią b.r.
Uprzejmie informujemy, że dnia 18 września 2024r. od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędą się badania mammograficzne dla mieszkanek naszej gminy przy budynku Urzędu Gminy Grzmiąca, ul. 1 Maja 7, 78-450 Grzmiąca.
czytaj więcejMuchomor czerwony, znany również jako Amanita muscaria, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych grzybów w przyrodzie, wyróżniającym się intensywnym czerwonym kapeluszem i białymi kropkami. Chociaż jego wygląd przyciąga uwagę, to jednak jego właściwości są bardziej złożone i budzą pewne kontrowersje. Susz z tego grzyba, uzyskiwany przez wysuszenie świeżych okazów, ma swoje unikalne zastosowania, które mogą wspomóc ludzki organizm pod warunkiem zachowania ostrożności.
czytaj więcejAmanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi – czerwonego kapelusza z białymi kropkami. Choć grzyb ten jest często postrzegany jako trujący i niebezpieczny, stosowany zewnętrznie ma szereg prozdrowotnych właściwości, które od wieków były wykorzystywane w medycynie ludowej. Obecnie ekstrakty z Amanita muscaria są coraz częściej stosowane w kosmetologii i naturalnych terapiach, zwłaszcza na potrzeby pielęgnacji skóry i łagodzenia dolegliwości bólowych.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcej19 sierpnia w Głuszycy odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania defibrylatora AED dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Sprzęt, który ma służyć ratowaniu ludzkiego życia, został zdobyty dzięki zaangażowaniu strażaków i lokalnej społeczności w ramach programu "Ekozwroty na straży serca". Inicjatywa, której celem było zbieranie surowców wtórnych, zakończyła się sukcesem – zebrano blisko 10 ton materiałów, za co przyznano strażakom główną nagrodę, jaką jest defibrylator AED z kapsułą.
czytaj więcej