Już w październiku Świdnica może mieć nową siedzibę pogotowia ratunkowego. Prace idą szybciej niż zakładano początkowo. Obiekt powstanie przy szpitalu „Latawiec”. Koszt inwestycji to niemal 3 700 000 złotych.
Inwestycja realizowana jest na wydzielonej działce na terenie Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec” w Świdnicy. Działka o powierzchni 3870 metrów kwadratowych graniczy z terenem lądowiska dla helikopterów. Budynek pogotowia posadowiony jest obok szpitalnego oddziału ratunkowego. Wyłonione w drodze postępowania przetargowego biuro projektowe ABM Projekt Adam Mądrzak z Boleścina przygotowało koncepcję obiektu wraz z jego wizualizacją. Szacunkowy koszt to niemal 3 700 000 złotych. Obiekt miał powstać do końca bieżącego roku, ale jak informuje starostwo powiatowe prace mogą zakończyć się wcześniej. – Bardzo prawdopodobnym jest, że nowy budynek pogotowia powstanie dużo wcześniej niż pierwotnie zakładano. Na dzień dzisiejszy możemy powiedzieć, że obiekt jest w stanie surowym otwartym, bez stolarki okiennej i drzwiowej. Obecnie wewnątrz wzniesionych zostało już większość ścian działowych. Gotowe są także izolacje i podkłady pod posadzki. Rozpoczęty został montaż instalacji wewnętrznych: wodno – kanalizacyjnej, c.o. oraz elektrycznej – informuje Alicja Synowska. - Dotychczasowe warunki funkcjonowania pogotowia zdecydowanie odbiegały od standardów instytucji ochrony zdrowia. Nowa siedziba pogotowia to nowoczesny i funkcjonalny obiekt w którym pacjenci obsługiwani będą w komfortowych warunkach – dodaje Wicestarosta.
Izabela Patro
Źródło: 30minut.pl
Uprzejmie informujemy, że dnia 18 września 2024r. od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędą się badania mammograficzne dla mieszkanek naszej gminy przy budynku Urzędu Gminy Grzmiąca, ul. 1 Maja 7, 78-450 Grzmiąca.
czytaj więcejMuchomor czerwony, znany również jako Amanita muscaria, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych grzybów w przyrodzie, wyróżniającym się intensywnym czerwonym kapeluszem i białymi kropkami. Chociaż jego wygląd przyciąga uwagę, to jednak jego właściwości są bardziej złożone i budzą pewne kontrowersje. Susz z tego grzyba, uzyskiwany przez wysuszenie świeżych okazów, ma swoje unikalne zastosowania, które mogą wspomóc ludzki organizm pod warunkiem zachowania ostrożności.
czytaj więcejAmanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi – czerwonego kapelusza z białymi kropkami. Choć grzyb ten jest często postrzegany jako trujący i niebezpieczny, stosowany zewnętrznie ma szereg prozdrowotnych właściwości, które od wieków były wykorzystywane w medycynie ludowej. Obecnie ekstrakty z Amanita muscaria są coraz częściej stosowane w kosmetologii i naturalnych terapiach, zwłaszcza na potrzeby pielęgnacji skóry i łagodzenia dolegliwości bólowych.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcej19 sierpnia w Głuszycy odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania defibrylatora AED dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Sprzęt, który ma służyć ratowaniu ludzkiego życia, został zdobyty dzięki zaangażowaniu strażaków i lokalnej społeczności w ramach programu "Ekozwroty na straży serca". Inicjatywa, której celem było zbieranie surowców wtórnych, zakończyła się sukcesem – zebrano blisko 10 ton materiałów, za co przyznano strażakom główną nagrodę, jaką jest defibrylator AED z kapsułą.
czytaj więcej