Profesorowie Brian Butler oraz Walter H. Grant – eksperci ze światowej sławy ośrodka leczenia nowotworów w szpitalu The Methodist International Hospital w Huston w Texasie gościli wczoraj w Wałbrzychu. Specjaliści przyjechali na zaproszenie Euromedic Onkoterapia, spółki należącej do międzynarodowego koncernu medycznego Euromedic Intarnational. W ciągu czterech dni eksperci odbyli cykl spotkań oraz wykładów dla lekarzy onkologów i radioterapeutów w Koszalinie i w Wałbrzychu. Ponadto odwiedzili centrum nowotworów w Łodzi. - Dzięki umowie podpisanej z The Methodist International Hospital w Texasie polscy lekarze zyskali dostęp do najnowocześniejszych światowych metod leczenia nowotworów. Mogą także wymieniać doświadczenia z ekspertami z wiodącego ośrodka onkologii i radioterapii w Stanach Zjednoczonych – mówił dr. n. med. Maciej Kowalski, prezes Euromedic Onkoterapia. - Ta wizyta to kolejny ważny krok w rozwoju współpracy naszych instytucji. Po otwarciu ośrodków w Koszalinie, Poznaniu i Wałbrzychu przygotowujemy się do otwarcia kolejnego centrum w Otwocku i mamy nadzieję, że techniki leczenia, jakie przedstawili nasi goście będą cenne dla naszych lekarzy. Jesteśmy ciekawi wyników badań nad wdrożeniem najnowszych technik multimedialnych oraz ich zastosowania w medycynie – podkreślał doktor Kowalski.
Firma Euromedic jest jednym z największych inwestorów i świadczeniodawców usług w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP) w Europie. W 197 centrach medycznych, będących wyłączną własnością firmy, zapewnia najlepszą możliwą diagnostykę obrazową i laboratoryjną oraz usługi z zakresu radioterapii onkologicznej. W październiku 2008, Euromedic rozpoczął świadczenie usług w swoim pierwszym Centrum Onkoterapii. Nowoczesne centrum radioterapii znajduje się w Wałbrzychu na terenie Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego, gdzie od 2002 roku Euromedic prowadzi wielospecjalistyczne Centrum Diagnostyczne. Centrum w Wałbrzychu zostało wyposażone w dwa megawoltowe akceleratory liniowe, 40-sto rzędowy tomograf komputerowy i sprzęt do brachyterapii HDR, wszystkie dostarczone przez firmę Siemens Medical Systems. Centrum, które wybudowano w rok, ze względu na jego niepowtarzalny charakter oraz specyficzne wymagania regulacyjne, ma możliwość leczenia aż do 3 000 pacjentów onkologicznych rocznie. (para)
źródło: 30minut
Uprzejmie informujemy, że dnia 18 września 2024r. od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędą się badania mammograficzne dla mieszkanek naszej gminy przy budynku Urzędu Gminy Grzmiąca, ul. 1 Maja 7, 78-450 Grzmiąca.
czytaj więcejMuchomor czerwony, znany również jako Amanita muscaria, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych grzybów w przyrodzie, wyróżniającym się intensywnym czerwonym kapeluszem i białymi kropkami. Chociaż jego wygląd przyciąga uwagę, to jednak jego właściwości są bardziej złożone i budzą pewne kontrowersje. Susz z tego grzyba, uzyskiwany przez wysuszenie świeżych okazów, ma swoje unikalne zastosowania, które mogą wspomóc ludzki organizm pod warunkiem zachowania ostrożności.
czytaj więcejAmanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi – czerwonego kapelusza z białymi kropkami. Choć grzyb ten jest często postrzegany jako trujący i niebezpieczny, stosowany zewnętrznie ma szereg prozdrowotnych właściwości, które od wieków były wykorzystywane w medycynie ludowej. Obecnie ekstrakty z Amanita muscaria są coraz częściej stosowane w kosmetologii i naturalnych terapiach, zwłaszcza na potrzeby pielęgnacji skóry i łagodzenia dolegliwości bólowych.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcej19 sierpnia w Głuszycy odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania defibrylatora AED dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Sprzęt, który ma służyć ratowaniu ludzkiego życia, został zdobyty dzięki zaangażowaniu strażaków i lokalnej społeczności w ramach programu "Ekozwroty na straży serca". Inicjatywa, której celem było zbieranie surowców wtórnych, zakończyła się sukcesem – zebrano blisko 10 ton materiałów, za co przyznano strażakom główną nagrodę, jaką jest defibrylator AED z kapsułą.
czytaj więcej