Już wkrótce zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora świdnickiego szpitala „Latawiec”. Ogłoszenie o konkursie w przyszłym tygodniu pojawi się w prasie ogólnopolskiej. Prawdopodobnie nowego szefa placówki poznamy w październiku. W lutym bieżącego roku, Jacek Domejko, dyrektor szpitala „Latawiec”, otrzymał wypowiedzenie od starosty powiatu świdnickiego Zygmunta Worsy. Powodem tej decyzji był wynik kontroli gospodarki finansowej oraz polityki zatrudnienia w placówce, która wykazała wiele nieprawidłowości. Tymczasowe obowiązki szefa obiektu, przejął wieloletni dyrektor ekonomiczny Grzegorz Kloc, który funkcję tą spełniał przez pięć miesięcy.
Teraz zostanie rozpisany konkurs, którego celem będzie wyłonienie nowego gospodarza placówki. Regulamin konkursowy został już zatwierdzony przez członków komisji i prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu w prasie ogólnopolskiej pojawi się ogłoszenie o konkursie. Do rywalizacji mogą przystąpić osoby z wyższym wykształceniem, z doświadczeniem na stanowisku kierowniczym, ale niekoniecznie medycznym. Nowy dyrektor prawdopodobnie zostanie wyłoniony w październiku. Izabela Patro
źródło: 30minut
Uprzejmie informujemy, że dnia 18 września 2024r. od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędą się badania mammograficzne dla mieszkanek naszej gminy przy budynku Urzędu Gminy Grzmiąca, ul. 1 Maja 7, 78-450 Grzmiąca.
czytaj więcejMuchomor czerwony, znany również jako Amanita muscaria, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych grzybów w przyrodzie, wyróżniającym się intensywnym czerwonym kapeluszem i białymi kropkami. Chociaż jego wygląd przyciąga uwagę, to jednak jego właściwości są bardziej złożone i budzą pewne kontrowersje. Susz z tego grzyba, uzyskiwany przez wysuszenie świeżych okazów, ma swoje unikalne zastosowania, które mogą wspomóc ludzki organizm pod warunkiem zachowania ostrożności.
czytaj więcejAmanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi – czerwonego kapelusza z białymi kropkami. Choć grzyb ten jest często postrzegany jako trujący i niebezpieczny, stosowany zewnętrznie ma szereg prozdrowotnych właściwości, które od wieków były wykorzystywane w medycynie ludowej. Obecnie ekstrakty z Amanita muscaria są coraz częściej stosowane w kosmetologii i naturalnych terapiach, zwłaszcza na potrzeby pielęgnacji skóry i łagodzenia dolegliwości bólowych.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcej19 sierpnia w Głuszycy odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania defibrylatora AED dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Sprzęt, który ma służyć ratowaniu ludzkiego życia, został zdobyty dzięki zaangażowaniu strażaków i lokalnej społeczności w ramach programu "Ekozwroty na straży serca". Inicjatywa, której celem było zbieranie surowców wtórnych, zakończyła się sukcesem – zebrano blisko 10 ton materiałów, za co przyznano strażakom główną nagrodę, jaką jest defibrylator AED z kapsułą.
czytaj więcej