Na VIII miejscu w rankingu szpitali publicznych w Polsce znalazł się świdnicki Latawiec. Grzegorz Kloc, dyrektor placówki, ma zamiar usytuować się znacznie wyżej. Swój plan, na poprawę w funkcjonowaniu i jakości szpitala, przedstawił członkom Rady Powiatu podczas środowej sesji. - Regionalny Szpital Specjalistyczny Latawiec znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych szpitali publicznych w Polsce- informował Grzegorz Kloc, dyrektor placówki. Dokładniej, Latawiec znajduje się na VIII miejscu, jednak Kloc chce zawalczyć o wyższe miejsce. –Zamierzamy utrzymać funkcjonujące odziały szpitalne, a także uruchomić nowe profile działalności w zakresie specjalistyki chirurgii onkologicznej oraz poradni specjalistycznej- mówił dyrektor. Dodatkowo szpital ma w planach zainwestować w nowe technologie, między innymi w rezonans magnetyczny oraz monitoring.
Środki na te inwestycje placówka znajdzie dzięki oszczędnościom. Zamiast sprowadzać prywatny catering w placówce powstanie kuchnia oraz apteka zewnętrzna. – W przeciągu ostatniego roku zredukowaliśmy liczbę etatów lekarzy, zaś część pracowników - głównie pielęgniarki - przeszło na umowy kontraktowe. Ograniczyliśmy również liczbę lekarzy specjalistycznych, którzy jak wiadomo są najdrożsi w utrzymaniutwierdził Grzegorz Kloc. Dyrektor poinformował, że w ostatnim roku nastąpił wzrost kosztów utrzymania i funkcjonowania szpitala oraz wzrostu zobowiązań. Uspokoił jednak radnych, że równocześnie nastąpił znaczący spadek zobowiązań wymaganych, a także wzrost przychodów szpitala. Izabela Patro
źródło: 30minut
Uprzejmie informujemy, że dnia 18 września 2024r. od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędą się badania mammograficzne dla mieszkanek naszej gminy przy budynku Urzędu Gminy Grzmiąca, ul. 1 Maja 7, 78-450 Grzmiąca.
czytaj więcejMuchomor czerwony, znany również jako Amanita muscaria, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych grzybów w przyrodzie, wyróżniającym się intensywnym czerwonym kapeluszem i białymi kropkami. Chociaż jego wygląd przyciąga uwagę, to jednak jego właściwości są bardziej złożone i budzą pewne kontrowersje. Susz z tego grzyba, uzyskiwany przez wysuszenie świeżych okazów, ma swoje unikalne zastosowania, które mogą wspomóc ludzki organizm pod warunkiem zachowania ostrożności.
czytaj więcejAmanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi – czerwonego kapelusza z białymi kropkami. Choć grzyb ten jest często postrzegany jako trujący i niebezpieczny, stosowany zewnętrznie ma szereg prozdrowotnych właściwości, które od wieków były wykorzystywane w medycynie ludowej. Obecnie ekstrakty z Amanita muscaria są coraz częściej stosowane w kosmetologii i naturalnych terapiach, zwłaszcza na potrzeby pielęgnacji skóry i łagodzenia dolegliwości bólowych.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcej19 sierpnia w Głuszycy odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania defibrylatora AED dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Sprzęt, który ma służyć ratowaniu ludzkiego życia, został zdobyty dzięki zaangażowaniu strażaków i lokalnej społeczności w ramach programu "Ekozwroty na straży serca". Inicjatywa, której celem było zbieranie surowców wtórnych, zakończyła się sukcesem – zebrano blisko 10 ton materiałów, za co przyznano strażakom główną nagrodę, jaką jest defibrylator AED z kapsułą.
czytaj więcej