Siedemnastu funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału SG odnowiło uprawnienia ratowników z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy (co 3 lata). Zdając egzamin państwowy zobowiązuje to ich do udzielania pomocy na poziomie kwalifikowanym. Są to najwyższe uprawnienia osoby, która nie ma wykształcenia medycznego. Ponadto, dzięki finansowemu wsparciu PZU S.A., komenda Oddziału zakupiła sprzęt: ratownictwa medycznego, wysokościowego oraz środki ochrony osobistej. Zakupione urządzenia i sprzęt m.in. defibrylator szkoleniowy i kliniczny, stabilizator głowy do deski ortopedycznej, resuscytator dla dorosłych, kołnierz ortopedyczny, torby Medic-Bag TRM-XVIII, nosze pachtowe, kaski ochronne, liny statyczne, obuwie taktyczne oraz fantom i manekin niemowlęcia będzie wykorzystywany w działalności służbowej funkcjonariuszy, kadry medycznej SOSG i w dalszym prowadzeniu szkoleń z zakresu pierwszej pomocy.
Dzięki wieloletniej współpracy z PZU zakupiono półautomatyczny defibrylator AED z wyposażeniem, torbę ratowniczą R - 1 oraz indywidualne pakiety medyczne. Ponadto część pracowników i funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej ukończyło kurs „Pierwszej pomocy przedlekarskiej w nagłych stanach zagrożenia zdrowia i życia”, który obejmował wykłady, pokazy i ćwiczenia praktyczne w oparciu o zalecenia i standardy europejskie oraz udało się przeprowadzić pierwsze szkolenie kwalifikowanej pierwszej pomocy, dzięki którym funkcjonariusze nabyli uprawnienia ratowników. Umiejętności te funkcjonariusze SOSG wykorzystują do poszukiwania osób w terenie górskim, likwidacji i zapobiegania skutkom klęsk żywiołowych występujących na terenie służbowej odpowiedzialności, a także podczas realizacji służbowych działań specjalnych. Funkcjonariusze pełniąc służbę np. w ochronie szlaków komunikacyjnych często udzielając pomocy poszkodowanym w wypadkach. (red)
źródło: 30minut
Władze Świdnicy są zdeterminowane, aby zrealizowana została długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta inwestycja. Chodzi o budowę drogi rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 35 na terenie Świdnicy. Prezydent Miasta, Beata Moskal-Słaniewska kolejny raz wystąpiła z apelem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi, o jej realizację. Inwestycja jest konieczna dla usprawnienia już istniejącej sieci dróg rowerowych, których na terenie miasta jest ponad 30 kilometrów. Pozwoli też na bezpieczny dojazd rowerem ze Świdnicy do Pszenna.
czytaj więcejRozszerzyliśmy zakres prac przy modernizacji ul. Leśnej w Kamiennej Górze. Nad Zalewem powstała zupełnie nowa ścieżka spacerowa o długości ok. 250 metrów.
czytaj więcej23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, chorobą, która staje się jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego społeczeństwa. Depresja dotyka coraz młodsze osoby i wpływa na wiele aspektów życia społecznego. Celem kampanii „Stop Depresji” jest zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców na ten temat.
czytaj więcejDzięki dofinansowaniu w wysokości 10 000 zł nasza szkoła wdroży innowacyjny projekt edukacyjno-ekologiczny, który połączy teorię z praktyką i przyczyni się do poprawy jakości środowiska szkolnego.
czytaj więcejCentrum Sportu i Rekreacji w Walimiu zaprasza! Harmonogram na ferie 2025: 03.02.2025 – 15.02.2025:
czytaj więcej