sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Lekarze pokonali sepsę
2011-11-08 15:39

- Stan 17-letniej dziewczyny i jej rówieśnika, którzy trafili w weekend do szpitala Latawiec jest już dobry – informuje Mariusz Leszczyński, ordynator oddziału dziecięcego. Dwoje młodychświdniczan miało ewidentnie kliniczne objawienia sepsy.


 


Dziewczyna miała objawy wstrząsu septycznego oraz zapalenia opon mózgowo
– rdzeniowych. Stan chłopca był podobny. - Na szczęście rozpoznanie ambulatoryjne
było wczesne. Dzięki Bogu – mówi ordynator Mariusz Leszczyński. To pozwoliło lekarzom szybko działać i poddać dzieci skutecznemu leczeniu. Podanie antybiotyków na samym początku zakażenia
pozwoliło również powstrzymać dalszy rozwój patologicznych reakcji. - Obecnie ich stan jest dobry. Ich życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo  - uspokaja doktor Leszczyński.
Objawy zakażenia sepsą to bóle głowy, wymioty, gorączka oraz wysypka krwotoczna. W Polsce występują najczęściej jej dwie odmiany: typu B i C. Jednym ze sposobów ich zwalczania jest szczepienie.
- Na zapobieganie zakażeniu posocznicą typu B jeszcze szczepionki nie ma. Pojawi się najprawdopodobniej na rynku w przyszłym roku. To byłaby kapitalna sprawa.  Szczepionka przeciwko zakażeniu sepsą typu B kosztuje w hurcie około 160 złotych. Jest rekomendowana przez lekarzy, ale nie refundowana. Jej zakup to decyzja rodziców. To jednak polisa na życie – podkreśla doktor Mariusz Leszczyński. Podkreśla jednak, że największą bronią  W jej pokonaniu, jest jednak wczesne rozpoznanie.


źródło: 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: