Przy szpitalu Sokołowskiego w Wałbrzychu mogą lądować śmigłowce sanitarne. Wagę powstania lądowiska docenił wiceminister zdrowia Jakub Szulc, który wziął udział w uroczystości otwarcia.
- Dolny Śląsk jest prekursorem medycyny ratunkowej. Lądowiska są niezbędnym uzupełnieniem tych działań. Obecność miejsca do lądowania helikopterów ratunkowych, to z pewnością szansa na ocalenie niejednego życia. Lądowisko przy oddziale ratunkowym powinno być standardem i do tego dążymy – mówił podczas uroczystości minister Szulc.
Wałbrzyskie lądowisko spełnia najważniejsze standardy medycyny ratunkowej. W razie potrzeby, śmigłowiec będzie mógł na nim usiąść także w nocy.
- Przygotowana jest specjalistyczna instalacja oświetleniowa z systemem lamp dolotowych – wyjaśnia dyrektor szpitala, Roman Szełemej.
Niewinnie wyglądający płaski kawałek terenu tuż za szpitalem, to było prawdziwe wyzwanie inżynierskie. Lądowisko wymagało precyzyjnej niwelacji , zbudowania dróg dojazdowych, odwodnienia oraz specjalnie oznaczonej płyty do lądowania. Inwestycja kosztowała około 2 mln zł. Szpital otwierał lądowisko jako dumny posiadacz Certyfikatu Akredytacji, czyli potwierdzenia najwyższej jakości usług. Dokument jest przyznawany przez wyspecjalizowaną agencję rządową, po skrupulatnym sprawdzeniu pracy wszystkich działów lecznicy.
- Niewiele szpitali w Polsce może się pochwalić takim certyfikatem – mówi dyrektor Roman Szełemej.
Certyfikat Akredytacji stanowi swoisty dowód, że wszelkie procedury, czy to dotyczące diagnozowania, leczenia czy pobytu w szpitalu, spełniają najbardziej wyśrubowane normy europejskie. Szpital w Wałbrzychu, po połączeniu w jeden organizm jest jednym z największych w Polsce. Dysponuje 600-set łóżkami, a liczba pracowników przekracza 1250 osób.
- Najważniejsze przesłanie i korzyść z certyfikatu jest taka, że pacjent może się u nas czuć absolutnie bezpiecznie – dodaje dyrektor.
Szela / 30minut
Władze Świdnicy są zdeterminowane, aby zrealizowana została długo wyczekiwana przez mieszkańców miasta inwestycja. Chodzi o budowę drogi rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 35 na terenie Świdnicy. Prezydent Miasta, Beata Moskal-Słaniewska kolejny raz wystąpiła z apelem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zarządcy drogi, o jej realizację. Inwestycja jest konieczna dla usprawnienia już istniejącej sieci dróg rowerowych, których na terenie miasta jest ponad 30 kilometrów. Pozwoli też na bezpieczny dojazd rowerem ze Świdnicy do Pszenna.
czytaj więcejRozszerzyliśmy zakres prac przy modernizacji ul. Leśnej w Kamiennej Górze. Nad Zalewem powstała zupełnie nowa ścieżka spacerowa o długości ok. 250 metrów.
czytaj więcej23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją, chorobą, która staje się jednym z najpoważniejszych problemów współczesnego społeczeństwa. Depresja dotyka coraz młodsze osoby i wpływa na wiele aspektów życia społecznego. Celem kampanii „Stop Depresji” jest zwiększenie świadomości zdrowotnej mieszkańców na ten temat.
czytaj więcejDzięki dofinansowaniu w wysokości 10 000 zł nasza szkoła wdroży innowacyjny projekt edukacyjno-ekologiczny, który połączy teorię z praktyką i przyczyni się do poprawy jakości środowiska szkolnego.
czytaj więcejCentrum Sportu i Rekreacji w Walimiu zaprasza! Harmonogram na ferie 2025: 03.02.2025 – 15.02.2025:
czytaj więcej