sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Lądowisko przy szpitalu Sokołowskiego w Wałbrzychu
2009-06-12 11:37

Przy szpitalu Sokołowskiego w Wałbrzychu mogą lądować śmigłowce sanitarne. Wagę powstania lądowiska docenił wiceminister zdrowia Jakub Szulc, który wziął udział w uroczystości otwarcia.


- Dolny Śląsk jest prekursorem medycyny ratunkowej. Lądowiska są niezbędnym uzupełnieniem tych działań. Obecność miejsca do lądowania helikopterów ratunkowych, to z pewnością szansa na ocalenie niejednego życia. Lądowisko przy oddziale ratunkowym powinno być standardem i do tego dążymy – mówił podczas uroczystości minister Szulc.
Wałbrzyskie lądowisko spełnia najważniejsze standardy medycyny ratunkowej. W razie potrzeby, śmigłowiec będzie mógł na nim usiąść także w nocy.
- Przygotowana jest specjalistyczna instalacja oświetleniowa z systemem lamp dolotowych – wyjaśnia dyrektor szpitala, Roman Szełemej.

 

Niewinnie wyglądający płaski kawałek terenu tuż za szpitalem, to było prawdziwe wyzwanie inżynierskie. Lądowisko wymagało precyzyjnej niwelacji , zbudowania dróg dojazdowych, odwodnienia oraz specjalnie oznaczonej płyty do lądowania. Inwestycja kosztowała około 2 mln zł. Szpital otwierał lądowisko jako dumny posiadacz Certyfikatu Akredytacji, czyli potwierdzenia najwyższej jakości usług. Dokument jest przyznawany przez wyspecjalizowaną agencję rządową, po skrupulatnym sprawdzeniu pracy wszystkich działów lecznicy.
- Niewiele szpitali w Polsce może się pochwalić takim certyfikatem – mówi dyrektor Roman Szełemej.
Certyfikat Akredytacji stanowi swoisty dowód, że wszelkie procedury, czy to dotyczące diagnozowania, leczenia czy pobytu w szpitalu, spełniają najbardziej wyśrubowane normy europejskie. Szpital w Wałbrzychu, po połączeniu w jeden organizm jest jednym z największych w Polsce. Dysponuje 600-set łóżkami, a liczba pracowników przekracza 1250 osób.
- Najważniejsze przesłanie i korzyść z certyfikatu jest taka, że pacjent może się u nas czuć absolutnie bezpiecznie – dodaje dyrektor.

 

Szela / 30minut
 



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: