Koniec bezkarnego przekraczania prędkości, zapowiadają władze miasta. Biada piratom drogowym w Wałbrzychu. Kaskaderskie popisy na ulicach będą dokumentowane przez nowo zakupiony fotoradar dla Straży Miejskiej w Wałbrzychu. - Uważajcie przejeżdżając przez Wałbrzych, bo możecie spotkać się z tym, że po przekroczeniu dozwolonej prędkości za kilka dni otrzymacie zdjęcie i wezwanie do zapłacenia mandatu - przestrzega zastępca komendanta Straży Miejskiej w Wałbrzychu, Kazimierz Nowak. Urządzenie kosztowało prawie 240 tysięcy złotych, ale prezydent Piotr Kruczkowski uważa, że w dobie mrożących krew w żyłach wypadków drogowych, jest ono po prostu niezbędne. - Cel, który chcemy osiągnąć, to jest zdyscyplinowanie kierowców, wręcz zmuszenie ich do tego, by przestrzegali przepisy ruchu drogowego - wyjaśnia prezydent. W wrześniu urządzenie będzie wykorzystywane głównie w okolicach szkół, by zapewnić bezpieczeństwo uczniom. Wcześniejsze badania wykazały, że kierowcy za nic mają ograniczenia prędkości w tych miejscach. Trafi również na osiedlowe uliczki, zwłaszcza te świeżo wyremontowane.
- Mamy sygnały, ze kierowcy tam szaleją, ludzie domagają się instalowania spowalniaczy. Nie po to odnawialiśmy nawierzchnie, żeby teraz budować tam garby. Kierowcy muszą się dostosować do znaków - mówi Piotr Kruczkowski. Kupiony fotoradar może pracować całą dobę, w dowolnych warunkach atmosferycznych. Piratom drogowym nie pomogą antyradary, bo fotoradar dokona pomiaru, zanim zostanie wykryty. W ciągu sekundy może wykonać dwa zdjęcia, na których dobrze jest widoczna twarz kierowcy oraz tablica rejestracyjna auta. Nie ma też co liczyć na to, że Straż Miejska w Wałbrzychu nie będzie miała czasu na obróbkę zdjęć i korespondencję z kierowcami popełniającymi wykroczenia. Specjalnie do obsługi fotoradaru w Straży Miejskiej w Wałbrzychu utworzono cztery nowe etaty.
Źródło: Szela / 30minut
Przypominamy, że także dzisiaj (niedziela 22 września) w godz. 10.00-15.00 w busach oznaczonych logiem i napisem Urząd Miasta wszyscy Ci, którzy ucierpieli w trakcie powodzi będą mogli otrzymać niezbędne środki chemiczne, kosmetyczne oraz żywność.
czytaj więcejUprzejmie informujemy, że dnia 18 września 2024r. od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędą się badania mammograficzne dla mieszkanek naszej gminy przy budynku Urzędu Gminy Grzmiąca, ul. 1 Maja 7, 78-450 Grzmiąca.
czytaj więcejMuchomor czerwony, znany również jako Amanita muscaria, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych grzybów w przyrodzie, wyróżniającym się intensywnym czerwonym kapeluszem i białymi kropkami. Chociaż jego wygląd przyciąga uwagę, to jednak jego właściwości są bardziej złożone i budzą pewne kontrowersje. Susz z tego grzyba, uzyskiwany przez wysuszenie świeżych okazów, ma swoje unikalne zastosowania, które mogą wspomóc ludzki organizm pod warunkiem zachowania ostrożności.
czytaj więcejAmanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi – czerwonego kapelusza z białymi kropkami. Choć grzyb ten jest często postrzegany jako trujący i niebezpieczny, stosowany zewnętrznie ma szereg prozdrowotnych właściwości, które od wieków były wykorzystywane w medycynie ludowej. Obecnie ekstrakty z Amanita muscaria są coraz częściej stosowane w kosmetologii i naturalnych terapiach, zwłaszcza na potrzeby pielęgnacji skóry i łagodzenia dolegliwości bólowych.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcej