W ciągu 10 miesięcy za kwotę 55 milionów złotych powstało w Wałbrzychu pierwsze w Polsce prywatne centrum radioterapii. Ośrodek, wyposażony jest w najnowocześniejszy sprzęt do leczenia pacjentów ze zdiagnozowaną chorobą nowotworową. Zlokalizowano go na terenie Specjalistycznego Szpitala im. Sokołowskiego w Wałbrzychu. Centrum uruchomił międzynarodowy koncern medyczny Euromedic Onkoterapia.
Międzynarodowe Centrum Onkoterapii w Wałbrzychu to odpowiedź na trudną sytuację polskich pacjentów z chorobą nowotworową. Według Światowej organizacji Zdrowia /WHO/ w Polsce brakuje co najmniej 10 ośrodków radioterapii. Co czwarta istniejąca placówka, wg tych samych ba-dań, dysponuje sprzętem technologicznie przestarzałym, eksploatowanym dłużej niż 10 lat. To plasuje Polskę na jednym z ostatnich miejsc w Unii Europejskiej. Brak dostępu pacjentów do no-woczesnych placówek radioterapeutycznych powoduje, że czas oczekiwania na to leczenie sięga 3 miesięcy. Dla wielu chorych oznacza to mniejsze szanse na wygranie z chorobą nowotworową. Na terenie Dolnego Śląska możemy od dziś mówić o tej sytuacji w czasie przeszłym, właśnie dzięki Centrum Radioterapii w Wałbrzychu – specjaliści mówią o skróceniu czasu oczekiwania na leczenie do 3 tygodni. Międzynarodowe Centrum Onkoterapii w Wałbrzychu każdego roku jest w stanie pomóc ponad 2.000 pacjentów onkologicznych. Co niezmiernie ważne - wbrew obiegowym opiniom, że w prywatnej służbie zdrowia wszyscy płacą – w Międzynarodowym Centrum Onkoterapii w Wałbrzychu, pacjenci NIE płacą za leczenie - jest ono w pełni refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Na uruchomienie Centrum nie wydano też ani jednej złotówki ze środków publicznych.
(ara) / regionalnatv.pl
Uprzejmie informujemy, że dnia 18 września 2024r. od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędą się badania mammograficzne dla mieszkanek naszej gminy przy budynku Urzędu Gminy Grzmiąca, ul. 1 Maja 7, 78-450 Grzmiąca.
czytaj więcejMuchomor czerwony, znany również jako Amanita muscaria, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych grzybów w przyrodzie, wyróżniającym się intensywnym czerwonym kapeluszem i białymi kropkami. Chociaż jego wygląd przyciąga uwagę, to jednak jego właściwości są bardziej złożone i budzą pewne kontrowersje. Susz z tego grzyba, uzyskiwany przez wysuszenie świeżych okazów, ma swoje unikalne zastosowania, które mogą wspomóc ludzki organizm pod warunkiem zachowania ostrożności.
czytaj więcejAmanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi – czerwonego kapelusza z białymi kropkami. Choć grzyb ten jest często postrzegany jako trujący i niebezpieczny, stosowany zewnętrznie ma szereg prozdrowotnych właściwości, które od wieków były wykorzystywane w medycynie ludowej. Obecnie ekstrakty z Amanita muscaria są coraz częściej stosowane w kosmetologii i naturalnych terapiach, zwłaszcza na potrzeby pielęgnacji skóry i łagodzenia dolegliwości bólowych.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcej19 sierpnia w Głuszycy odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania defibrylatora AED dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Sprzęt, który ma służyć ratowaniu ludzkiego życia, został zdobyty dzięki zaangażowaniu strażaków i lokalnej społeczności w ramach programu "Ekozwroty na straży serca". Inicjatywa, której celem było zbieranie surowców wtórnych, zakończyła się sukcesem – zebrano blisko 10 ton materiałów, za co przyznano strażakom główną nagrodę, jaką jest defibrylator AED z kapsułą.
czytaj więcej