Spotykali się przez kilka miesięcy, więc nic dziwnego, że zaprzyjaźnili się, zżyli ze sobą. Dziś niektóre panie odwiedzają się w domach. A wszyscy zgodnie twierdzą, że strasznie im brakuje warsztatów. I pytają, kiedy będą następne.
Dziesiątka Świebodziczan - osiem pań i dwóch panów - właśnie ukończyła serię szkoleń w ramach projektu unijnego "Wiesz więcej, żyjesz lepiej", prowadzonego przez świebodzicki Ośrodek Pomocy Społecznej. Projekt polegał na cyklu szkoleń i warsztatów, przygotowujących osoby do aktywnego poszukiwania pracy. W okresie od 26.04.2010r. do 02.11.2010r. kursanci wzięli udział w kursie "Profesjonalny sprzedawca z obsługą komputera i kas fiskalnych + minimum sanitarne" oraz w szkoleniach w zakresie wsparcia specjalistycznego zawierającego spotkania indywidualne i grupowe z doradcą zawodowym, psychologiem i specjalistą w zakresie komunikacji interpersonalnej. I jak się okazuje, to właśnie z tej części "psychologicznej" uczestnicy są najbardziej zadowoleni.
- Warsztaty nauczyły nas innego myślenia o sobie - mówi pani Marta, jedna z kursantek. - Zrozumienia, że trzeba w siebie uwierzyć i stanąć z podniesionym czołem przed pracodawcą. Po prostu - znać swoją wartość jako człowieka i pracownika.
Panie nabrały większej pewności siebie - pani Iwona zaczęła zakładać spódnice i częściej się uśmiechać, a pani Iza już się zapisała na bukieciarstwo. Pani Agnieszka w poniedziałek idzie na rozmowę o pracę. Tryskające energią, uśmiechnięte, otwarte na innych - tak wyglądają te kobiety po szkoleniu. Dwóch panów, którzy uczestniczyli w warsztatach, też nabrało wiary w siebie i w to, że uda się znaleźć pracę.
- Mam nadzieję, że umiejętności, które zdobyliście sprawią, że będziecie teraz zupełnie inaczej postrzegani przez potencjalnego pracodawcę. Trzymam kciuki i powiem tylko, że w przyszłym roku przygotowujemy następne szkolenie. Na razie nie mogę zdradzić szczegółów, ale jeśli ruszy ten projekt, spróbujemy powołać do życia działalność gospodarczą, w której uczestnicy projektu znajdą zatrudnienie - zapowiedziała Izabela Siekierzyńska, szefowa świebodzickiego OPS na uroczystym potkaniu zamykającym projekt. Odbyło się w piątek, 17 grudnia - podczas spotkania wszyscy uczestnicy dostali certyfikaty potwierdzające udział w projekcie. Wręczał je m. in. zastępca burmistrza miasta Zbigniew Opaliński.
- Wiele osób, które uczestniczyło w poprzednich edycjach projektu ma dziś pracę, wierzę, że i państwo ją znajdziecie, tego wam życzę z całego serca - mówił.
W spotkaniu wzięła też udział przedstawicielka firmy Szkoleniowo-Doradczej Anna Szywała, pani Anna Skrzypacz, która koordynowała zajęcia ze specjalistami. - Mam nadzieję, że jeszcze spotkamy się nie raz.
Projekt "Wiesz więcej, żyjesz lepiej" współfinansowany był z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej.
źródło: swiebodzice.pl
Uprzejmie informujemy, że dnia 18 września 2024r. od godz. 9.00 do godz. 17.00 odbędą się badania mammograficzne dla mieszkanek naszej gminy przy budynku Urzędu Gminy Grzmiąca, ul. 1 Maja 7, 78-450 Grzmiąca.
czytaj więcejMuchomor czerwony, znany również jako Amanita muscaria, jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych grzybów w przyrodzie, wyróżniającym się intensywnym czerwonym kapeluszem i białymi kropkami. Chociaż jego wygląd przyciąga uwagę, to jednak jego właściwości są bardziej złożone i budzą pewne kontrowersje. Susz z tego grzyba, uzyskiwany przez wysuszenie świeżych okazów, ma swoje unikalne zastosowania, które mogą wspomóc ludzki organizm pod warunkiem zachowania ostrożności.
czytaj więcejAmanita muscaria, znana również jako muchomor czerwony, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych grzybów, głównie dzięki swojemu charakterystycznemu wyglądowi – czerwonego kapelusza z białymi kropkami. Choć grzyb ten jest często postrzegany jako trujący i niebezpieczny, stosowany zewnętrznie ma szereg prozdrowotnych właściwości, które od wieków były wykorzystywane w medycynie ludowej. Obecnie ekstrakty z Amanita muscaria są coraz częściej stosowane w kosmetologii i naturalnych terapiach, zwłaszcza na potrzeby pielęgnacji skóry i łagodzenia dolegliwości bólowych.
czytaj więcejZapraszamy Was na wycieczkę trasą ekologicznej gry terenowej "Na Dzikowcu" - jednej z dwóch tras, które na naszym terenie stworzyła Fundacja Polska Górom. W grę zagramy przy użyciu bezpłatnej aplikacji Tropimy, którą można pobrać ze sklepu Play.
czytaj więcej19 sierpnia w Głuszycy odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania defibrylatora AED dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. Sprzęt, który ma służyć ratowaniu ludzkiego życia, został zdobyty dzięki zaangażowaniu strażaków i lokalnej społeczności w ramach programu "Ekozwroty na straży serca". Inicjatywa, której celem było zbieranie surowców wtórnych, zakończyła się sukcesem – zebrano blisko 10 ton materiałów, za co przyznano strażakom główną nagrodę, jaką jest defibrylator AED z kapsułą.
czytaj więcej